Obavještenja

blog-img
Osnovne studije
Promocija Teqball saveza Crne Gore

Utorak, 31.10. u 12h na platou ispred UDG-a.

U saradnji Studentskog sportskog društva UDG i Teqball saveza Crne Gore, u utorak 31. 10. će biti održana promocija pomenutog sporta na platou ispred UDG-a u 12h.
Ujedno i otvaranje XI Olimpijade studenata UDG-a!

Šta je teqball?
Ukratko, teqball je sport i rekreativna aktivnost koja kombinuje elemente fudbala (ili fudbala na stolu) i stonog tenisa.

Ideja iza teqballa je da igrači koriste različite dijelove tijela kako bi udarali loptu preko stola sa zakrivljenom površinom. Ova zakrivljena površina stola čini igru dinamičnijom i izazovnijom jer lopta može promijeniti smjer i visinu na neočekivane načine.
Igrači igraju teqball koristeći različite udarce sa nogama, glavom i drugim dijelovima tijela kako bi prebacili loptu preko stola prema protivničkoj strani.
Cilj igre je prebaciti loptu preko mreže tako da protivnik ne može uzvratiti, odnosno da loptu vrati preko stola na način da je suparnik ne može prihvatiti.
Teqball se obično igra u parovima, iako postoje i varijacije za pojedinačne igre.

Pozivamo sve zainteresovane studente da nam se pridruže i oprobaju u ovoj rekreativnoj aktivnosti!

Takođe, zahvaljujući saradnj sa Teqball savezom, UDG će dobiti Teqball sto na svakodnevno korišćenje studentima.